Vapramäe Loodusmaja
Loodusmaja on taotluslikult ehitatud tagasihoidlikuks, et kogu interjööri võimalikult loodussõbralikult sobida. Kui õhtuti on näha vaid akendeta rohekashalli küüni, siis päeval võib imetleda maja külgedel asuvaid täispikkuses aknaid, mis saab silmale nähtavaks pärast luukide avamist.
Seest on loodusmaja aga väga kaasaegselt sisustatud, alustades ruumikatest õppeklassidest ja lõpetades õhkvesi-soojapumbal töötava küttesüsteemiga. Seinad on lubjakivi kattega ning põrandat kaunistab nii puit kui kivi.
Loodusmaja on piisavalt suur, et vastu võtta kooli- ja lasteaialapsi, peresid ning loodushuvilisi gruppe, samas piisavalt väike, et end siin tunda koduselt ja mugavalt. Kogu ekspositsioon on loodud looduse uurimiseks ja avastamiseks nii suurtele kui väikestele. Loodusmaja alumisel korrusel asuvas õppeklassis avanevad vaated kolmest suurest aknast loodusesse ja sealtoimuvasse. Lisaks saab erinevate õppevahendite abil tegeleda tõsisema uurimustööga.
Maja ülemisel korrusel saab loodust tundma õppida läbi erinevate mängude, viktoriinide ja katsetamiste läbi. Ülemisel korrusel asub pisike raamatukogu, mida kõik soovi korral külastada võivad.
Loodusmaja ruumides saab läbi viia loodusõppetunde, seminare, koolitusi, nõupidamisi. Soovi korral saab kasutada data-projektorit, pabertahvlit ja kontoritarbeid. Ruume on võimalik rentida keskkonnahariduslike ürituste tarbeks. Koolituste vahele saame pakkuda seikluslikke matkasid looduses või seminaripakette.
Vapramäe loodusmajast saab ka infot VVV matkaradade ja Elva Puhkepiirkonna kohta. Jagame voldikuid ja pakume matkajatele soovi korral kohvi ning teed, tualett on olemas. Toitlustamist pakume ettetellimisel. Majade vahetus läheduses on matkarada lõkkekohtadega.
Vapramäe loodusmaja hakati ehitama 2011. aastal ning 2012. aasta lõpuks oli kõik valmis. Vapramäe Loodusmaja valmis Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.
Galerii
Verevi motell
Waide motell
Tartumaa Tervisespordikeskus
Teekalda Puhkemaja
Elva Maastikukaitseala: Vapramäe matkarajad
Waksal Ekspress
Ego kohvik
Elva Spordipark
Annikoru discgolfi park
RoomEscape Elva
Elva Seikluspark
Tartumaa Tervisespordikeskus
Elva Maastikukaitseala: Vitipalu matkarajad
Vapramäe Loodusmaja
Peedu kergliiklustee
Arbi järve loodusrada
Väike Väerada
Vellavere matkarajad
Elva vaksalihoone
Peedu-Nuti vesiveski kompleks
Peedu kerikmägi
Elamud Vapramäe tänaval
Peedu kooli-ja kogukonnamaja
Elva lasteaed Õnneseen Peedu maja
Endine Tartumaa Muuseumi hoone
Nii nagu mitmetel teistel kaunitel puithoonetel Elvas ei ole ka sellel majal säilinud originaalkuju. On teada, et selle ehitas perekond Sturm vahetult pärast raudteejaama valmimist. 1930.aastatel asus siin Elva ainuke 1.järgu juuksetööstuse äri, mida pidas A. Puudersell.
Elva Vabatahtlik Tuletõrjeseltsi maja
End. Metsamajandi kontor
Elva Muusikakool
Tartu maantee: postitee, keisritee
Verevi järv
Professorite linnaosa
Tähelepanu väärt männid
Sümboolsete puude olemasolu on üsna märkimisväärne Elvas. Olgu selleks siis linna vapile aluse andnud Arbi mänd, Mesikäpa mänd, Kullese männid, mis kõik kaitstavad loodusobjektid. Staadioni vahetus läheduses on põlispuuna kaitstav Peetri mänd. Peale selle on siia istutatud puud veel Richard Antonile, Erika Salumäele ja Rudolf Tammele.
Elva vennaskalmistu
Hugo Raudsepa mälestusmärk
Kuidas on Raudsepaga seotud Pudrumäe kuningas ja Milli Mallikas?
Suvituslinna puitelamud
Johannes Voldemar Veski end. elamu
Eduard Oja end. elamu
Elva Kultuuriskeskus
Elva vallavalitsuse hoone
1938. aastal otsustas president Konstantin Päts lihtsustada Eesti haldusjaotust ja kaotada alevid, nimetades need linnadeks. Otsus sobitus hästi ka riigi 20. juubeli tähistamisega. Ühtekokku muudeti sel aastal linnaks 14 asulat. Teiste hulgas sai linna õigused ka Elva, tähistavaks daatumiks 1.mai 1938.